Czytanie poza domem

Czytać można wszędzie! No prawie! Sprawdziłam wszystkie warunki pogodowe. Jedynie minus 10 sprawia problem. Inne niesprzyjające okoliczności można pokonać :) Naprawdę! 

zimowe-czytanie-obsesjaczytania

W lipcu 2012 urodził się mój syn i od tej pory przetestowałam każdą porę roku na czytanie w plenerze. Jestem wyrodną matką, która zamiast ogarnąć chałupę w czasie drzemki swojej latorośli, szwendała się po uliczkach i pobliskich parkach… oczywiście z książką w ręce i maksymalnie wykorzystywała, początkowo dwie drzemki w ciągu dnia, a później z bólem serca jedną :)

CAM01446

 

Ktoś spyta: dobrze, piękna wiosenna pogoda, słońce, ciepło, względnie to rozumiem… ale pada, zimno wieje itp. – to jak? A matka polka pomysłowa  :) A jakże! Gdy wychodziłam z Młodym na spacery to najczęściej towarzyszył mi „kundel”. Czytnik e-booków sprawdza się w ekstremalnych warunkach. Parasol, rękawiczki i odpowiednie ubranie to podstawa. Jeśli nie ma możliwości usiąść spokojnie i poczytać, to pozostaje przemierzać kilometry razem z bohaterami swojej lektury. Dosłownie i w przenośni :)

obsesja czytania - czytanie poza domem

Da się! Naprawdę! Miałam w tym czasie swoje „miejscówki” kiedy naprawdę „prało żabami”.  Wiata w parku Schoena w Sosnowcu sprawdzała się idealnie ” :)

obsesjaczytania12

Jestem typem człowieka, który potrafi czytać wszędzie. Najbardziej lubię, gdy jest ciepło, sucho, i nie kapie na głowę :) W takich warunkach najlepiej się czyta.

Obecnie mniej czytam poza domem  (Młody nie śpi w ciągu dnia… grrr… :/ ), ale mamy już WIOSNĘ! I godnie ją przywitałam. Pati w piaskownicy, ja na ławce z książką :)

czytanie poza domem-obsesja czytania

Gdy człowiek spragniony książki i obsesyjnie zaczytany to wszystko można. Tęsknię za tymi spacerami. Tyle czasu na czytanie miałam, ale nie jest źle :) Nawet powiedziałabym, że dobrze… a będzie lepiej. Dni coraz dłuższe i cieplejsze… :)

czytanie poza domem-obsesja czytania

W przypadku wątpliwości proszę o kontakt  :) Odpowiem na każde pytanie!

 

2 opinie

  1. Ale ileż ciekawego ta „wyrodna matka” opowie swojemu synowi!
    Piękne widoki!

    odpisz
    • Każdej chwili szkoda :) A bałagan nie zając… nie ucieknie :D

      odpisz

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>