Sylvia Vanden Heede – Felek i Tola

Poznajcie się! To jest Felek –lis,  to jest Tola – zajączek :) W ciepłej i przytulnej norce w lesie mieszka ta oto para. Felek to straszny łakomczuch i grubasek bo Tola świetnie gotuje. A jak Tola świetnie gotuje to Felek je. Proste! Tola i Felek mają sąsiada puchacza Henia, z którym obserwują zmieniające się pory roku i poznają świat.

Felek-i-Tola -obsesja czytania

Książka ta adresowana jest do początkujących czytelników. Prosty język, krótkie zdania, ale wyraziste i pełne emocji pozwolą wyruszyć dziecku w fascynującą podróż emocjonalną poprzez przyjaźń, smutek, gniew, radość.

Felek-i-Tola -obsesja czytania

Felek-i-Tola -obsesja czytania

Mój trzylatek słuchając pytał: A co to jejek? A później: O pomyliło się Heniowi? W innym opowiadanku: A czemu się na siebie złoszczą? A w jeszcze innym: Dlaczego Felek się boi?

 

Felek-i-Tola -obsesja czytania

Felek-i-Tola -obsesja czytania

Książka ta pozwala w sposób prosty i jasny w prowadzić dziecko w świat emocji, rozpoznawania ich, nazywania i radzenia sobie z nimi. „Felek i Tola” to książka, która powstała z myślą o dzieciach uczących się czytać. W moim odczuciu to uniwersalna książka, która zainteresuje trzylatka, siedmiolatka i dorosłą osobę, która chce wyruszyć ze swoją pociechę w interesującą literacką podróż.

Felek-i-Tola -obsesja czytania

Felek-i-Tola -obsesja czytania

Doskonałe, ciepłe i piękne ilustracje dopełniają treść. Pokochałam całym sercem Felka i Tolę, a mój trzylatek uwielbia ich przygody.

Otwórzcie książkę i zatopcie się w lekturze :)

Autor - Sylvia Vanden Heede

Tytuł - Felek i Tola

Wydawnictwo - Dwie Siostry, Warszawa 2011

Liczba stron - 144


Moja ocena

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>