Pierre Lemaitre – Ślubna suknia

slubna-suknia-lemaitre„Ślubna suknia” to książka, którą czyta się z zapartym tchem. Wciąga od pierwszych stron i nie pozwala na dłużej jej pozostawić. W trakcie czytania w mojej głowie słyszałam pytanie: co będzie dalej? Rzadko książka potrafi mnie tak zaskoczyć. Czy rzeczywiście Sofie jest chora psychicznie? W trakcie lektury okazuje się, że nie. Forma narracji pozwala spojrzeć z perspektywy ofiary i jej prześladowcy. Krótko mówiąc już dawno nie czytałam tak dobrej książki. Na pewno nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością tego pisarza.

Sophie jest młoda kobietą spełnioną w życiu zawodowym i prywatnym. Ma dobrą pracę i kochającego męża jednak od jakiegoś czasu gubi rzeczy, zapomina gdzie zaparkowała samochód, myli godziny spotkań, ma luki pamięci. Jej uporządkowane życie pomalutku lega w gruzach. Kobieta leczy się psychiatrycznie ponieważ myśli, że zwariowała. Wkrótce potem staje się podejrzaną o morderstwo. Ucieka, zmienia tożsamość i wychodzi ponownie za mąż za mężczyznę, który ma wobec niej pewne zamiary od dłuższego czasu.

Autor - Pierre Lemaitre

Tytuł - Ślubna suknia

Wydawnictwo - MUZA S.A, 2012

Liczba stron - 280


Moja ocena

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>