Kazimierz Kyrcz Jr – Podwójna pętla

W ramach mojego postanowienia wzięłam się za czytanie  rodzimych autorów. Książkę zakupiłam w pakiecie BookRage. Co dostałam? Dostałam specyficzną książkę o Mateuszu, policjancie, który pracuje w wydziale do walki z cyberprzestępczościa. Wokół Mateusza zaczynają się dziać dziwne i niewytłumaczalne rzeczy. Giną ludzie, z którymi jest związany. Narracja w pierwszej osobie pozwala wniknąć w świat Mateusza. Poznajemy jego myśli, uczucia i strach. Krycz pozwolił mi zobaczyć pracę policji od środka. Wszechobecną papierologię, lizustowo i biurokrację.

„W poniedziałki zazwyczaj ubieram się na czarno. To żałoba po wolności, żałoba, której głębi nie zrozumie ktoś, komu nie zdarzyło się pracować w tak odmóżdżającej i potępieńczej firmie jak policja państwowa.”

 kazimierz-kyrcz-podwójna-pętla

Książkę czyta się bardzo szybko, choć początkowo trudno mi było się w nią wkręcić. Bardzo trudno mi ją jednoznacznie ocenić.  Na początku przeszkadzał mi trochę soczysty i dosadny język, ale w miarę czytania odkryłam, że inny byłby nie na miejscu. Język, którym posługuje się pisarz oddaje klimat powieści i jest nieodłącznym jej elementem.

Bardzo podobało mi się umiejscowienie akcji w Krakowie. Kraków jest miastem, w którym mieszkałam i studiowałam. Kocham go całym sercem. Przypomniała mi się jego atmosfera, choć w powieści niekoniecznie została ona ujęta. Czytając „Podwójną pętlę” widziałam oczyma wyobraźni miejsca opisywane przez pisarza.

Autor - Kazimierz Kyrcz Jr

Tytuł - Podwójna pętla

Wydawnictwo -

Liczba stron -


Moja ocena

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>