Kathryn Stockett – Służące

stockett-sluzące„Służące” to książka, którą można określić jednym słowem: wspaniała! Autorka w swojej powieści przenosi nas w lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Akcja toczy się w miasteczku na amerykańskim Południu . „Służące” to powieść o trzech różnych kobietach, które podejmują zadanie, które zmieni ich życie e, ale także życie mieszkańców miasteczka. Lubię czytać książki, które traktują o segregacji rasowej i ograniczeniach narzucanych przez społeczność lokalną. „Służące” to książka, które dostarczyła mi wiele emocji i wzruszeń. Książka ukazuje, że jeśli odrzucimy, pokonamy strach, to zmiana na lepsze zawsze jest możliwa.

Autor - Kathryn Stockett

Tytuł - Służące

Wydawnictwo -

Liczba stron -


Moja ocena

6 opinie

 1. Bardzo dobrze, „wprost” rewelacyjnie…
  Zadam sobie trochę trudu, zdobędę tę książkę i zapoznam się z treścią.
  Nie tylko dlatego, że autorka blogu wygląda tak dobrze, ale głównie dlatego, bo temat książki wydaję arcy-ciekawy. Gdy rozejrzeć się w otaczającym nas świecie można się głęboko zadumać nad sposobem w jaki ludzie podchodzą do siebie na co dzień. Mam na myśli jakie dostrzega się bariery. Jedni są bogaci, inni biedni. Jedno mądrzy, inni głupi. Jedni ładni, inni brzydcy. Postaram się nie umrzeć z ciekawości przed końcem lektury.

  odpisz
  • Dziękuję :) Przeczytaj koniecznie. Czekam na Twoje wrażenia z lektury.

   odpisz
 2. Mam „Służące” od 09.06.2015, czekam tylko na dobry moment żaby zacząć lekturę…

  Cholera nie widziałem, że to aż 580 stron!

  odpisz
  • 580 stron, ale czyta się „migusiem” :)

   odpisz
 3. Zacząłem czytać twojego bloga, ale też książki jakie polecasz od kategorii BOOM!erangi, bo uznałem, że muszą to być najlepsze dla Ciebie pozycje-chyba dobrze rozumuje. Po drugie piszesz o książkach w taki sposób, że nie sposób po nie nie sięgnąć.
  Książka rzeczywiście pokazuje w jak trudnym położeniu może znaleźć się ktoś. „gorzej” urodzony, lub ktoś pozbawiony praw przysługujących większości. Do diaska, żeby zmienić położenie tych osób musi się znaleźć ktoś, kto zacznie o tym głośno mówić i ktoś kto zechce wysłuchać jego racji. Historia zna takie przypadki, nie tylko Janosik, Robin Hood przychodzą mnie na myśl, ale Jezus Chrystus, Dr. Martin Luter King i inni.
  Z książką można się zaprzyjaźnić, wracać do niej w nieskończoność, wiedzieć o niej więcej niż inni.
  Planuję ją jeszcze kiedyś przeczytać.

  aha przepraszam za literówki, ale pisanie na komputerze to niełatwa sztuka, szczególnie gdy chce się to robić bezbłędnie.

  odpisz
  • BOOM!erangi to właśnie najlepsze książki, do których wracam lub zamierzam wrócić. Książki z tej grupy wywarły na mnie ogromne wrażenie :) Z całego czytelniczego serca zachęcam do lektury :) A literówki zdarzają się wszystkim ;)

   odpisz

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>