Katarzyna Michalak – W imię miłości

„W imię miłości” Katarzyny Michalak przeczytałam po zachęcających opiniach, i aby odpocząć po krwawym Kingu. W książce znajdziemy wrażliwą 10-letnią dziewczynkę Anię, chorą śmiertelnie matkę i rodzinne tajemnice.

Anię poznajemy w chwili przyjazdu do Koniecdrogi. Zmierza ona do swojego dziadka na Jabłoniowe Wzgórze, który nie spodziewa się przyjazdu wnuczki. Dziewczynka po drodze spotyka nieznajomego mężczyznę i razem znajdują miejsce w dworze dziadka dziewczynki. Ned – nieznajomy – przyjmuje się do pracy i zajmuje się końmi. Dziadek Ani ruszony wyrzutami sumienia, że przed laty nie pomógł córce postanawia  teraz poruszyć ziemię i niebo, by wyleczyć córkę.

Katarzyna Michalak W imię miłościHistoria jest niezwykle ciepła i wzruszająca. Pojawia się wątek kryminalny i trudny temat wykorzystywania dziecka, jak również fałszywych oskarżeń. Akcja toczy się szybko i momentami zastanawiałam się, co autorka jeszcze wciśnie do swojej powieści. W mojej ocenie postacie są zbyt płaskie i nie mają głębi. Lubię kiedy mam czas zżyć się z bohaterami, przeżywać z nimi trudne momenty, dziwić się ich wyborom. Niestety lektura książki Katarzyny Michalak mi tego nie zapewniła.W sumie po objętości książki nie można oczekiwać, że autorka skupi się na bohaterach i na dynamicznej akcji. Dotyka istotnego problemu – szczęścia dziecka i poczucia jego bezpieczeństwa. Pomimo wad historia jest ciekawa, a książkę czyta się szybko i łatwo. Książka Katarzyny Michalak mnie nie porwała jakoś szczególnie. Polecam ją tym, którzy szukają odprężającej lektury na odstresowanie.

Autor - Katarzyna Michalak

Tytuł - W imię miłości

Wydawnictwo - Wydawnictwo Literackie, 2013

Liczba stron - 280


Moja ocena

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>