Katarzyna Bonda – spacer i spotkanie autorskie

Wczoraj miałam wielką przyjemność poznać kobietę wulkan, które zaraża optymizmem. Na myśl o wczorajszym spotkaniu dalej uśmiecha mi się mordka. Kobieta charyzmatyczna, pracowita i uparta – Katarzyna Bonda :)

katarzyna bonda obsesjaczytania

Panią Kasię powitałam na dworcu w Sosnowcu razem z Tomkiem i Michałem, którzy zaplanowali mały spacer po mieście. Chcieli pokazać pisarce miasto, opowiedzieć o nim i… wymusić obietnicę, by Sosnowiec znalazł się na kartach jej powieści. Katarzyna Bonda była bardzo zainteresowana historią Sosnowca, Zagłębia, jak i Śląska. Pytała o parki, najlepiej z torami, ciekawe miejsca, by, jak to określiła: „położyć trupa” :) Zaglądała do bram i klatek schodowych :) I chłopakom się udało, ich plan wypalił! Katarzyna Bonda obiecała powieść, której akcja będzie osadzona w Sosnowcu. Kiedy? Nie wiadomo :) Ale będzie!

katarzyna bonda obsesjaczytaniaWielkie wrażenie wywarło na mnie to, jak autorka kryminałów przygotowuje się do pisania swoich książek.  Tworzy dokładny plan, jedzie na miejsce, w którym osadzona jest powieść, zbiera materiał, rozmawia z ludźmi, przekopuje się przez liczne dokumenty. Przyznała, że miała nawet na sobie kombinezon strażacki, który jest ciężki i niewygodny. Pani Katarzyna nie lubi się pocić i unika wysiłku fizycznego z tego powodu, a okropni strażacy kazali jej gasić w kombinezonie pożar! Oczywiście były to tylko ćwiczenia :)

Katarzyna Bonda kiedy pisze, to oddaje się powieści całkowicie. Nie odbiera telefonów, nie wpuszcza znajomych do domu, nie odpisuje na wiadomości… bo pracuje! Nie je, nie śpi, zapomina o myciu. Ma specjalny dres, który zakłada do pracy nad powieścią.

katarzyna bonda obsesjaczytaniaAutografy z pieczątką Królowej Kryminału :) I te czerwone szpilki :D

katarzyna bonda obsesjaczytaniaGwiazda wieczoru i my :)

„Pochłaniacza” mam już za sobą. „Okularnik” leży na półce i na dniach wezmę się za czytanie. Spodziewam się kryminału w najlepszym wydaniu :) I jestem niemal pewna, że się nie zawiodę ;)

6 opinie

 1. Wow, świetna sprawa :)! Super, że udało Ci się takie spotkanie :D Może też kiedyś będzie mi dane spotkać się z Bondą, wydaje się mega charyzmatyczną osobą.

  odpisz
  • Koniecznie wybierz się na spotkanie z panią Bondą! :)

   odpisz
 2. Też byłam na tym spotkaniu :) <3

  odpisz
  • Super :) Szkoda, że nie poznałyśmy się w „realu”. Mam nadzieję, że będzie okazja.

   odpisz
 3. Fantastyczna sprawa, takie spotkania autorskie, prawda?

  odpisz

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>