Bestiarium Tolkiena – książka do kolorowania

Z twórczością Tolkiena łączy mnie długotrwały związek, który pomimo upływu lat nie traci na intensywności. Kocham dozgonnie Władcę Pierścieni, Hobbita, a szczególnie Silmarillion :) Co jakiś czas nabieram ochoty na powtórkę tych książek.

Moja pasja kolorowania trwa nieprzerwanie już prawie rok i przez ten rok obrosłam w kredki, temperówki, gumki i blendery oraz wszelkiej maści kolorowanki dla dorosłych. Kredek nie zliczę, a z kolorowankami zbliżam się powolutku do pięknej liczby 30! :)

bestiarium-tolkiena

Przeglądając nowości wydawnicze moje oko na dłużej zatrzymało się na kolorowance Bestiarium Tolkiena, mózg wysłał informację do palców i tak oto zamówiłam nową książkę do kolorowania. Kolorowanka jest szyta, posiada ładny, biały papier, który dobrze współpracuje z kredkami Derwent Coloursoft, Kooh i Noor Polycolor i Faber Castell Polychromos oraz Kooh i Noor Mondeluz na sucho . Do blendowania kolorów przysłużył się blender Derwent, którego kocham i mam go niezły zapas. Do utrwalenia użyłam Fixatywy Kooh i Noor.

bestiarium-tolkiena

Do tej pory pokolorowałam trzy grafiki :)

bestiarium-tolkiena-warda1

Bestiarium Tolkiena – Warda

bestiarium-tolkiena-warda

Bestiarium Tolkiena – Warda

bestiarium-tolkiena--yavanna1

Bestiarium Toliena – Yavanna

bestiarium-tolkiena--yavanna

Bestiarium Toliena – Yavanna

bestiarium-tolkiena--gollum1

Bestiarium Tolkiena – Gollum (mój ulubieniec)

bestiarium-tolkiena--gollum

Bestiarium Toliena – Gollum

Bestiarium Tolkiena wydał w Polsce Olesiejuk. Na początku kolorowanki możemy przeczytać, że nie została ona autoryzowana lub wydana w ramach licencji przez spadkobierców Tolkiena, ani przez wydawców lub dystrybutorów trylogii Władca Pierścieni, ani innych książek Tolkiena lub też kogokolwiek związanego z procesem twórczym, produkcją lub dystrybucją filmów nakręconych w oparciu o wyżej wymienione pozycje.

 Poniżej wybrane grafiki.

bestiarium-tolkiena-gobliny bestiarium-tolkiena-enty bestiarium-tolkiena-orkowie1 bestiarium-tolkiena-orkowie bestiarium-tolkiena-orki bestiarium-tolkiena-nazgul

Autor - Andrea Piparo, Mauro Mazzara

Tytuł - Bestiarium Tolkiena

Wydawnictwo - Olejsiejuk

Tłumaczenie - Anna Zdziemborska

Liczba stron - 96


Moja ocena

2 opinie

 1. Wow…
  Przyznaję, książka do kolorowania z motywami Tolkiena mnie zagięła. A myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy XD

  Swoją drogą, naprawdę pięknie pokolorowane obrazki, ja nigdy nie mam do tego wystarczająco dużo cierpliwości.

  odpisz
  • Dziękuję :) Miałam duże obawy, czy poradzę sobie z takimi grafikami do kolorowania, ale są tak zachwycające, że nie mogłam się powstrzymać.

   odpisz

Czekam na Twoją opinię :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>